Akcja: pomóż - podziel się MS z innymi!

Tutaj można zamieszczać dokumenty, informacje , badania dotyczące Samodoskonalenia Umysłu metodą Silvy
( niekoniecznie poznane w trakcie kursów,ale wiarygodne - dotyczące merytorycznie MS)

Moderator: Moderatorzy

marmar
Beta (14Hz - 30Hz)

Post autor: marmar » sob lut 04, 2012 1:56 am

Tak od strony logicznej to aby zginąć w wypadku samochodowym nie potrzeba najpierw zdać egzaminu na prawo jazdy.

Moim zdaniem aby iść na kurs MS czy też wogóle zająć się medytacją trzeba odczuć taką potrzebę. Ktoś kto tego nie czuje a został namówiony na kurs szybko się zniechęci. Stosuje MS od przypadku do przypadku i twierdzi że to nic nie daje.
Tak jak z "posiadaczem" prawa jazdy który za kierownicę nie wsiądzie bo nie chce, nie lubi lub się boi a prawo jazdy zrobił bo inni robili.
Przykład wiertarki- zwykle kupuje ją ktoś kto umie wiercić lub ktoś kto chce się tego nauczyć. Są jednak i tacy co kupują bo sąsiad ma i on też chce mieć.

maniek
Theta (4Hz - 7Hz)

Post autor: maniek » sob lut 04, 2012 11:14 am

świetne przykłady myślenia!
Ktoś mógł prowadzić auto bez prawa jazdy. Mógł spaść z samolotu człowiek na drogę. Mógł ktoś odziedziczyć wiertarkę po dziadku. itp, itd...
Można by to nazwać sposobem na "rozmycie tematu".

To prawda - pytają sołtysa - że twoją córkę zgwałcili w lesie?
W jakim tam lesie -odpowiada - trzy drzewa na krzyż!

Wracając do tematu: jeśli ja mam narzędzie w rękach, to ja nim kieruję.

.

marmar
Beta (14Hz - 30Hz)

Post autor: marmar » sob lut 04, 2012 11:06 pm

No właśnie, myślenia. Są co prawda samochody z miejscem tylko dla kierowcy, ale większość ( pomijając różne busy ) to auta 5-cio osobowe i nikt nie wymaga od pasażerów posiadania prawa jazdy. W wypadkach samochodowych nie giną wyłącznie kierowcy, kierowcy je powodują, choć też nie zawsze.
Do tematu: masz narzędzie ( jakiekolwiek ) to używaj i rób to coraz lepiej. Ale jeśli ktoś nie chce mieć to mu go na siłę nie wciskaj bo nie będzie miał z niego pożytku a i krzywdę może zrobić sobie lub innym.
Ile osób ze swego otoczenia namówiłeś na kurs MS i z jakim skutkiem? Czy tylko byli na kursie czy stosują metodę na co dzień?

maniek
Theta (4Hz - 7Hz)

Post autor: maniek » ndz lut 05, 2012 12:42 am

Dziękuję bardzo "marmar" za wszystkie uwagi.

Z poważaniem.
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2012 8:42 pm przez maniek, łącznie zmieniany 1 raz.

maniek
Theta (4Hz - 7Hz)

Post autor: maniek » ndz lut 05, 2012 1:28 pm

I jeszcze słów kilka na koniec.

Jesteśmy na oficjalnym forum Metody Silvy-Polska - skierowanym głównie do absolwentów MS, by jak powiedział Jose, pomagać sobie, inspirować się na wzajem, wymieniać się doświadczeniami, wspierać sukcesami.

Jak widać nie jest to takie proste, czy oczywiste. Czasem zdaje mi się, że to jest jakieś zupełnie inne forum, np. przeciwników: Metody Silvy, twórczego myślenia czy otwartego umysłu. łatwiej przychodzi nam dzielić się swoimi rozczarowaniami, zawodem i porażkami. Choć i jedno i drugie (sukcesy i porażki) wpisane są w życie każdego człowieka.

Nasza genialność, wg Silvy, przejawia się w momentach, kiedy przychodzi nam rozwiązać problem stawiany nam przez życie.

Wygrać, pokonać słabość, odnieść sukces, osiągnąć wymarzony cel - piękne i satysfakcjonujące. Ważne, a może jeszcze ważniejsze jest, jaką drogą do tego zmierzamy, jaka jest jej jakość, jak reagujemy, kiedy coś nie jest po naszej myśli.

życzę wszystkim wiary w siebie i kreatywności :)

PS
Jednocześnie informuję o zakończeniu naszej akcji. Dziękuję za zainteresowanie.

.

marmar
Beta (14Hz - 30Hz)

Post autor: marmar » ndz lut 05, 2012 8:41 pm

To i ja parę słów jeśli już włączyłem się w tą dyskusję.
Mam "namacalne dowody" na skuteczność MS i pisałem o niektórych na tym forum. Czemu nie odpowiedziałem na Twój apel? Pierwszy post w tym temacie zacząłeś słowami; "Kochani absolwenci Metody Silvy!", drugi; "Dalej czekam na zgłoszenia absolwentów" , no to nie do mnie.
Ponadto uważam że to człowiek powinien szukać metody a nie metoda człowieka i w "necie" jest dużo informacji które można znaleźć jeśli ktoś szuka. Forum?-faktycznie jest mało aktywne. Myślę że ci co mogą wiele pomóc pomagają, ale poza forum i nie mają czasu aby tu częściej zaglądać i czytać bo przecierz niczego nowego się nie dowiedzą. Początkujący głównie czytają, pytania zadają rzadko bo kto i kiedy na nie odpowie? Często przez 2-3 dni nie pojawia się żaden nowy post, to do kogo pisać?
Przykład' Kol. KateNurser wpisał omyłkowo trzy czy cztery posty które dotyczą zupełnie innych for. Miało to miejsce 28.01.2012. i nadal tam są zamiast w kompostowniku. Pisałem na PW do admina aby sprawdził i usunął. Chyba nikt z "władz" niczego na forum nie czyta. Sytuacja jak na lekcji WueFu; zajęcia na macie tzn. macie piłkę i sobie grajcie.

Awatar użytkownika
fox
Delta (0,5Hz - 4Hz)
Kontakt:

Post autor: fox » pn lut 06, 2012 12:43 am

Witam.

1-forum jest inicjatywa -jak to aktualnie nazywamy-pozarządowa :) Piszemy i pilnujemy forum tyle ile mamy czasu. Zajmujemy się tez tym co jest najistotniejsze - własnym nieustannym systematycznym rozwojem - nie "od czasu do czasu"
2-narzędzie są skuteczne - tylko trzeba chcieć je stosować ,systematycznie i stwarzać podstawę ich działania - ćwiczyć ...ćwiczyć i ćwiczyć - głęboki relaks ,medytacje.
3-jesli namawianie i proponowanie nie ma sensu to jaki sens ma szkoła podstawowa? Kurs to taka szkoła podstawowa w nauce relaksacji jeżeli chcemy doskonalić Umysł poza wszelkimi dywagacjami religijnymi i tak żeby mógł stosować to każdy bez względu na światopogląd ( w sensie religia- ateizm)
4-dajmy spokój sofistyce kto ma kogo szukać .żeby szukać trzeba wiedzieć czego. Niektórzy maja dużo do powiedzenia o metodzie ale na pytanie co to jest relaksacja ,medytacja, dlaczego mówimy stan alpha - zaczynają tworzyć bzdury. Mimo że tyle tu piszemy o tym . Dlatego tez proponujemy wypowiedzi o tym, kurs gdzie można zapytać wysłuchać innych.
5-często nie biorę udziału w dyskusjach dotyczących "jak zdobyć 10tys" " jak zdać egzamin i się nie uczyć" - to sa próby przejść przez życie na skróty - można -ale ja nie popieram tego - więc nie będę brał w tym udział. Nie po to jest to forum.
6-nauka i rozwój wymaga niezwykle systematycznej pracy, czasu, cierpliwości. Medytacja...medytacja....medytacja. Baza do skuteczności używania metody i stworzenia odpowiedniego podłoża etycznego, filozofii życia.
7-własnie przejrzałem rejestr jest ponad 100 rejestracji w ciągu 2011 roku z których NIKT nie miał ochoty nawet POCZYTAÆ - nie mówiąc o pisaniu .o pisaniu.Kilkaset osob napisało "cześć" i dali sobie spokój. Aktywność forum dlatego taka jest - tacy sa użytkownicy.To nie Uniwersytet III Wieku. Tu sie pracuje. To nie biblioteka
8-posty sa ponieważ forum nie jest komercyjne - w ostatnich 8 dniach miałem 5 dni dyżuru całodobowego - musiałem po prostu pracować .Proza.Prawda? Teraz dokonuje potwierdzeń rejestracji z ostatniego tygodnia.
9-pisałes na PW - nie mam. Na koncie mailowym administratorów - nie wiem - będę zaraz sprawdzał.
Pozdrawiam.
fox
Om Lokah Samastah Sukhino bhawantu
Om bhavatu swastir

Nefra opuściła nas ciałem 13.04.2011 o godz.19.30 )Nikt i nic jej nie zastąpi.

ODPOWIEDZ